Długo niewyjaśnione morderstwo z 2017 roku w końcu rozwiązane przez sosnowiecką policję

Policjanci z Sosnowca, po długotrwałych działaniach operacyjnych, rozwikłali tajemnicę brutalnej zbrodni sprzed trzech lat. Konkretnie, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu byli w stanie zidentyfikować i schwytować mężczyznę odpowiedzialnego za okrutne morderstwo 55-letniego mieszkańca tego miasta. Na podstawie wniosku Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, podejrzany 31-latek został aresztowany. Obecnie oskarżony o zabójstwo mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym, na okres trzech miesięcy, decyzją sądu w Sosnowcu.

Wizerunek z miejsca aresztowania ukazuje dwóch cywilnych oficerów, prowadzących zatrzymanego. Przez długi czas, policjanci z sosnowieckiego wydziału kryminalnego dokonywali intensywnych działań operacyjnych, próbując wyjaśnić okoliczności brutalnego morderstwa sprzed trzech lat. W tym czasie, pomiędzy październikiem a listopadem 2017 roku, w mieście Czeladź żywot stracił 55-letni mężczyzna. Początkowe śledztwo w tej sprawie nie doprowadziło do identyfikacji winnego.

W wyniku dokładnych i skrupulatnych działań, funkcjonariusze byli w stanie wykryć mężczyznę odpowiedzialnego za zbrodnię. W rezultacie tego odkrycia, całkowicie zaskoczony 31-latek został aresztowany we własnym domu w Czeladzi. Jeszcze tego samego dnia, mieszkaniec Czeladzi został oskarżony o morderstwo, do którego się przyznał. Po aresztowaniu, mężczyzna został przewieziony na rozprawę do sosnowieckiego sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.