oprawca-domowy-sosnowiec

Domowy oprawca z Sosnowca zatrzymany przez policję

Kilka dni temu sosnowieccy funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego mieszkańca Sosnowca, który dotkliwie pobił swoją byłą partnerkę, pomimo że już wcześniej został objęty zakazem zbliżania się do kobiety. Podejrzany stanął przed obliczem prokuratury, która złożyła wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 5 lat pobytu za kratkami.

Do pierwszej interwencji sosnowieckich policjantów doszło w marcu br., w wyniku której zatrzymano 22-letniego mieszkańca dzielnicy Pogoń, który znęcał się nad swoją partnerką. Kobieta zadzwoniła na policję, twierdząc, że jej partner znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Po przeprowadzeniu śledztwa i zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany otrzymał zakaz zbliżania się i kontaktowania z poszkodowaną.

Połamane żebra, złamana ręka i pęknięty kręgosłup

Miesiąc później mężczyzna, nie zważając na decyzję prokuratury, wtargnął do mieszkania byłej partnerki i brutalnie ją pobił. W wyniku ataku kobieta doznała połamania żeber i ręki, a także pęknięcia kręgosłupa. Z powodu odniesionych obrażeń zespół ratownictwa medycznego natychmiast przewiózł pacjentkę do pobliskiego szpitala.

Niedługo po tym sosnowieccy policjanci zatrzymali agresora i ponownie doprowadzili do prokuratury, która przedstawiła mu zarzuty znęcania się nad byłą partnerką. Na wniosek prokuratora sąd umieścił 22-latka w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy, gdzie poczeka sobie na ostateczną decyzję. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich czasach zaczęło pojawiać się w Polsce coraz więcej przypadków przemocy domowej, o których piszemy bardziej szczegółowo pod tym linkiem: https://sanokinfo.pl/problem-przemocy-domowej-rosnie/.