Dzielni policjanci z Sosnowca udaremnili włamanie do samochodu: podejrzanym grozi 10 lat pozbawienia wolności

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Sosnowcu wykazali się sprytem i szybkim refleksem, zatrzymując sprawców na gorącym uczynku. Dwaj mężczyźni wpadli w ręce prawa, kiedy próbowali okraść zaparkowany samochód. Ze środka pojazdu udało im się zabrać akumulator oraz dwa przednie reflektory. Za ich czyny kodeks karny przewiduje karę do dziesięciu lat więzienia.

Okres godzin nocnych, trochę po godzinie 23:00, to czas, w którym dyżurny otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu włamania do samochodu. Zdarzenie miało miejsce w okolicach garaży przy ulicy Andersa. Dwóch nieznanych mężczyzn próbowało włamać się do zaparkowanego tam Nissana. Na szczęście dla poszkodowanego, a pech dla złodziei – policjanci zareagowali błyskawicznie.

Nieopodal miejsca zbrodni sprawcy zostali zauważeni przez funkcjonariuszy. Wobec takiego obrotu spraw panika ogarnęła mężczyzn i w popłochu ruszyli oni w stronę swoich samochodów. Jednak policjanci, nie dając za wygraną, ruszyli w pogoń. Włamywacze zostali schwytani po krótkim dystansie.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania ich pojazdów, okazało się, że złodzieje byli w stanie w tak krótkim czasie ukraść z pojazdu akumulator i dwa przednie reflektory. Podejrzani zostali zatrzymani na miejscu przestępstwa i teraz będą musieli stawić czoła konsekwencjom swoich czynów w sądzie. Czeka ich perspektywa dziesięciu lat pozbawienia wolności.