Interwencja mieszkańców Sosnowca doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

Dobrze ułożone zachowanie mieszkańców Sosnowca pomogło policji w zatrzymaniu mężczyzny prowadzącego samochód pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, który miał aż blisko 4 promile alkoholu we krwi, został zahamowany dzięki interwencji obywateli. Co więcej, ujawniono, że ten 51-letni kierowca był już dotknięty trzema aktywnymi zakazami prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych. Już usłyszał zarzut.

Policjanci ze Sosnowca otrzymali wiadomość o zatrzymaniu pijanego kierowcy. To właśnie dzięki odpowiedzialnym przechodniom, którzy dostrzegli niebezpieczne zachowanie kierowcy sugerujące wpływ alkoholu, sytuacja została szybko opanowana. Gdy próbowali odebrać mężczyźnie klucze do samochodu, ten próbował ucieć, uderzając swoim pojazdem w inny. Policja potwierdziła, że 51-latek był pod wpływem alkoholu – test wykazał prawie 4 promile. Wielokrotnie łamał też prawo, prowadząc pomimo trzech aktywnych zakazów. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat więzienia.

Warto podkreślić, że kara za powtarzanie tego przestępstwa, szczególnie jeśli kierowca był już uprzednio skazany za jazdę po pijanemu, może wynieść nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Interwencja mieszkańców Sosnowca jest godna uznania. Wszyscy powinniśmy naśladować ich postawę i reagować na przestępstwa, które widzimy. Nasza reakcja może zapobiec tragedii lub nawet uratować komuś życie. Pamiętajmy, że możemy zawsze zgłaszać takie sytuacje policji, nawet anonimowo.