Pijany kierowca z trzema zakazami prowadzenia pojazdów zatrzymany w Sosnowcu

Mimo posiadania aż trzech aktualnych zakazów prowadzenia pojazdów, 51-letni mężczyzna postanowił ponownie zasiąść za kółkiem, mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu. W jego zatrzymaniu kluczową rolę odegrały odpowiedzialne osoby przechodzące obok miejsca zdarzenia. To one, zaniepokojone zachowaniem i styl jazdy mężczyzny, sugerującym wpływ alkoholu, podjęły decyzję o interwencji i zabrały mu kluczyki do samochodu – informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

W dniu 24 września Komenda Miejska Policji w Sosnowcu przekazała informację na temat tego niecodziennego wydarzenia. Obywatele zauważyli mężczyznę, którego jazda wskazywała na możliwość spożycia alkoholu. Postanowili działać i odebrać mu kluczyki od pojazdu – tak relacjonują funkcjonariusze policji z Sosnowca.

Choć świadkowie próbowali zabronić mu dalszej jazdy poprzez odbiór kluczyków, mężczyzna nie miał zamiaru rezygnować. Podjął próbę ucieczki, w trakcie której doszło do zderzenia z innym samochodem. Na miejsce wezwani policjanci potwierdzili, że 51-latek faktycznie był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało wynik blisko 4 promile. Ta sytuacja nie była jednak jedynym problemem mężczyzny.

Okazało się bowiem, że miał on aż trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i postawiono mu zarzut. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – relacjonuje policja z Sosnowca. Warto wspomnieć, że jeśli kierowca był już wcześniej skazany za jazdę pod wpływem alkoholu, może mu grozić nawet 5-letnia kara więzienia.