Kłopoty z prawem 54-letniego mieszkańca Sosnowca

Ostatnio, stróżom prawa z sosnowieckiego trzeciego komisariatu zgłaszano liczne przypadki przestępstw, które miały miejsce na terenie dzielnicy Zagórze. Mieszkańcy informowali o różnorodnych wykroczeniach i czynach przestępczych, które miały miejsce w nieodległym okresie kilkunastu dni. Najczęściej wpływały doniesienia dotyczące dewastacji pojazdów, kradzieży urządzeń do monitoringu i zastraszania.

Policjanci, którzy zostali powiadomieni o tych incydentach, bez zwłoki przystąpili do działania. Złożyli do kupy zgłoszenia i powiązane ze sobą fakty, co pozwoliło ustalić, że wszelkie zgłoszone wybryki były dziełem jednej osoby. Sprawcą niecodziennego splotu przestępstw okazał się mężczyzna w wieku 54 lat. Funkcjonariusze zatrzymali go, a później przedstawili mu zarzuty związane z dziesięcioma różnymi czynami przestępczymi. Warto dodać, że 54-latek miał już wcześniej styczność z wymiarem sprawiedliwości i był karany.

Prokurator, który nadzorował całe postępowanie, uznał za słuszne złożenie wniosku o tymczasowe uwięzienie podejrzanego. Sąd Rejonowy w Sosnowcu podzielił tę opinię i zgodził się na to rozwiązanie. W rezultacie, 54-letni mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.