Interwencja poza służbą: Sierżant sztabowy pomaga zatrzymać złodzieja w galerii handlowej

Sierżant sztabowy z Sosnowca, Błażej Czernecki, pełniący codzienną służbę w miejscowym drugim komisariacie, natrafił na sytuację wymagającą interwencji, mimo że był wolny od obowiązków zawodowych. Jego uwagę przyciągnęła bójka rozgrywająca się w jednym z centrów handlowych w Jaworznie. Zobaczywszy pracowników ochrony zmagających się z agresywnym mężczyzną, sierżant bez wahania wkroczył do akcji i wsparł siły bezpieczeństwa w ujęciu przestępcy. Jak później okazało się, 20-letni sprawca dopuścił się kradzieży.

Na zdjęciu widzimy sierżanta sztabowego Błażeja Czerneckiego. Jest ubrany w odblaskową kamizelkę z napisem „Policja”. To zaszczytne odzwierciedlenie jego zaangażowania i gotowości do działania, nawet poza godzinami pracy.

Tego sobotniego wieczora, Błażej Czernecki opuścił sosnowiecki komisariat, aby udać się na zakupy do galerii handlowej w Jaworznie. Kiedy spacerował po korytarzach centrum, jego uwagę przykuła niecodzienna sytuacja. Pracownicy ochrony sklepu próbowali powstrzymać agresywnego mężczyznę, którego podejrzewano o kradzież. Sierżant natychmiast ruszył na pomoc pracownikom ochrony i wspólnie udało im się zatrzymać mężczyznę.

W wyniku interwencji okazało się, że 20-latek z Jaworzna ukradł towary o łącznej wartości blisko 300 złotych. Za ten czyn został ukarany mandatem karnym.