Kierowca z Sosnowca przekroczył prędkość o 72 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych

40-letni mężczyzna z Sosnowca musiał zapłacić karę w wysokości 6500 zł oraz otrzymał 30 punktów karnych za swoje niebezpieczne zachowanie na drodze. Funkcjonariusze z sosnowieckiej drogówki zauważyli i ukarali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, jadąc nawet ponad 120 km/h. Dodatkowo, mężczyzna został przyłapany na wyprzedzaniu innych pojazdów na przejściu dla pieszych. W rezultacie, stracił prawo jazdy na następne trzy miesiące.

Policjanci patrzący na ruch uliczny w Sosnowcu byli świadkami nieudolnej, ryzykownej jazdy 40-letniego sosnowiczanina. Podczas przejazdu ulicą Parkową zauważyli samochód, który wykonywał niebezpieczne manewry – wyprzedzając inny pojazd na przejściu dla pieszych. Ruszyli w pogoń za nim, zauważając, że prowadzi bardzo szybką jazdę. Zdecydowali się sprawdzić prędkość jego pojazdu, odkrywając, że w pewnym momencie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h.

W odpowiednim miejscu mundurowi zatrzymali mężczyznę, gdzie okazało się, że na jego koncie jest już 23 punkty karne. Nałożyli na niego dodatkowy mandat za przekroczenie prędkości oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

Nieodpowiedzialna jazda kosztowała go aż 6500 zł. Do tego doszło jeszcze 30 punktów karnych. Mężczyzna został również pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące.

Chcielibyśmy przypomnieć, że odpowiedzialność na drodze ma duży wpływ na nasze bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Najczęściej brawura, brak wyobraźni i nadmierna prędkość są głównymi przyczynami poważnych wypadków.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych i przestrzeganie obowiązujących przepisów – pieszemu nie daje żadnych szans stawienie czoła samochodowi.