Mieszkaniec Sosnowca ignoruje zakaz i nieustannie nęka swoją byłą partnerkę

31-letni sosnowiczanin nie zważał na zakaz kontaktowania się i zbliżania do swojej dawnej partnerki. Jest on podejrzewany o stałe nękanie kobiety, a także o bezprawne pozbawienie jej wolności oraz naruszenie jej nietykalności cielesnej.

Postępowanie przeciwko 31-latkowi prowadzą śledczy z „trójki” sosnowieckiej. Mimo zakazu wydanego przez prokuraturę, mężczyzna konsekwentnie nachodził swoją byłą partnerkę, zarówno w jej miejscu zamieszkania, jak i na miejscu pracy.

Dodatkowo, nie odstępował od natrętnego telefonowania do 28-letniej kobiety oraz wysyłania jej wiadomości zawierających groźby śmierci. Jego uporczywe działania wpędziły kobietę w ciągły strach o własne życie. W dniu 4 października został on zatrzymany przez policję i przewieziony do sądu w Sosnowcu. Tam podjęto decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w sosnowieckim areszcie.

Stalking jest zjawiskiem o wielu twarzach. Nie jest możliwe stworzenie kompletnego zestawienia zachowań stalkerów, ale najczęściej polegają one na nękanie telefoniczne, wysyłanie wiadomości, nachodzenie w miejscu zamieszkania lub pracy, śledzenie czy zastraszenie. Wszystkie te czynności są wykonywane mimo wyraźnego sprzeciwu ze strony ofiary i budzą w niej poczucie zagrożenia.

Jeśli zostaniemy ofiarą stalkera, powinniśmy jak najszybciej zgłosić to odpowiednim organom ścigania. Ważne jest także gromadzenie dowodów, takich jak wiadomości SMS czy zrzuty ekranu rozmów na portalach społecznościowych. Niestety, często ignorowanie takich sytuacji prowadzi do ich nasilenia.