Pomoc rodzinie zastępczej w Sosnowcu – nowe mieszkanie dla opieki interwencyjnej

W Sosnowcu, pogotowie rodzinne, które będzie dbać o minimum trzech dzieci, otrzymało nowy dom w samym sercu miasta. Rodzina zastępcza dostała klucze do swojego nowego domu w ostatni piątek.

Ci, którzy są związani z pomocą rodzinom zastępczym na terenie Sosnowca, mają powody do radości. W miniony piątek, jedna z rodzin otrzymała klucze do swojego nowego domostwa. To jest rodzina zastępcza, która teraz będzie pełniła funkcję pogotowia rodzinnego dla tego miasta.

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca nie kryje swojej satysfakcji i podkreśla: „Naszym celem jest stworzenie jak najbardziej komfortowych warunków dla dzieci, które trafią do rodziny zastępczej”.

Mieszkanie pochodziło z funduszy Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie generalnego remontu. Za inwestycję odpowiadała firma Raczyński Investment. Całkowicie odnowiony lokal o powierzchni około 105 metrów kwadratowych posiada teraz nowe instalacje, tynki, podłogi, stolarkę i armaturę. Dodatkowo, tradycyjny kopciuch został zastąpiony nowoczesnym piecem gazowym.

W nowym domu zamieszkają rodzice zastępczy, którzy będą pełnili dyżury interwencyjne i będą opiekować się dziećmi do 10. roku życia.

Sabina Stanek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu, wyjaśnia: „Naszym celem jest przyciągnięcie nowych profesjonalnych rodzin zastępczych. Chcemy, aby nasze wspólne działania pomogły w stworzeniu stałego elementu promującego rodzicielstwo zastępcze w naszym mieście, co umożliwi nam przyciągnięcie jeszcze więcej profesjonalnych rodzin zastępczych”.

Dzieci do 10. roku życia będą pod stałą opieką interwencyjną. To są dzieci, które natychmiast potrzebują opieki i często stanowią bardzo trudne przypadki.