aresztowany-list-gonczy

Poszukiwany listem gończym w rękach policji

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu aresztowali mężczyznę, który od 2018 roku ścigany był listem gończym. W trakcie poszukiwań został wydany też Europejski Nakaz Aresztowania (ENA). W przeszłości mężczyzna był już raz poszukiwany listem gończym i schwytany przez policję. Wówczas oznajmił, że policjanci nigdy więcej go nie złapią.

W 2018 roku wydano za mężczyzną drugi list gończy, a niedługo później również Europejski Nakaz Aresztowania. Podejrzanego poszukiwano za posługiwanie się fałszywymi dokumentami, wyłudzania kredytów i liczne oszustwa. Ponadto, przez długi czas udawało mu się dotrzymać wcześniej złożonej obietnicy, że już nigdy nie wpadnie w ręce policji.

Oskarżony aresztowany we Wrocławiu

Drugie poszukiwania podejrzanego trwały od 2018 roku i zakończyły się sukcesem funkcjonariuszy we Wrocławiu. 28 września mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Kryminalni namierzyli podejrzanego we Wrocławiu, gdzie wynajmował mieszkanie, w którym ukrywał się prawem. Funkcjonariusze czekali, aż mężczyzna zjawi się pod budynkiem swojego mieszkania. I gdy tylko się pojawił, został zatrzymany i przewieziony do aresztu.

51-letni mieszkaniec Sosnowca odpowiedział za swoje przestępstwa, za które otrzymał różne wyroki. Kara za najcięższe z nich obejmuje do 3 lat więzienia. Oskarżonego umieszczono już w zakładzie karnym, gdzie rozpoczął odsiadywanie swoich wyroków.