Wyjątkowy prezent na święta – powstanie nowy łącznik pomiędzy ulicami Wiązową i Grota-Roweckiego

Przekazano oficjalne potwierdzenie, że zostanie zrealizowane nowe połączenie drogowe dla pieszych i kierowców, które skomunikuje ulice Grota-Roweckiego i Wiązową. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, zauważa: „Każdy, kto próbował dotrzeć na cmentarz czterech wyznań od strony ulicy Gospodarczej, zdaje sobie sprawę z trudności tego zadania. Zamierzamy temu zaradzić poprzez budowę prawdziwego chodnika oraz drogi dwukierunkowej”.

Ten blisko 500-metrowy łącznik umożliwi komunikację pomiędzy dwiema dzielnicami: Starym Sosnowcem a Pogonią. Droga dwukierunkowa będzie prowadziła od obecnego ronda Gospodarcza/Grota Roweckiego przez boczną ślepowiec aż do skrzyżowania z ulicą Wiązową. Tam planowane jest utworzenie zupełnie nowego ronda. Dodatkowo, wzdłuż całej trasy drogi wybudowany zostanie chodnik po stronie cmentarza. Cały ten fragment będzie odpowiednio oświetlony. W ramach zaplanowanych prac, remontem zostanie objęta cała ulica Sienna, wraz z chodnikiem, która łączy się z ul. Ptasią oraz dojazdy wzdłuż nowego łącznika i ul. Siennej.

Wykonawca ma czas na ukończenie zadania do końca pierwszego kwartału 2025 roku. Pierwsze siedem miesięcy zostanie przeznaczone na sporządzenie dokumentacji oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Koszt całych prac szacowany jest na 6,4 mln zł.