plicjant-urlop-przestepca

Sosnowiecki dzielnicowy aresztował przestępcę, będąc na urlopie

Sosnowieccy policjanci zachowują czujność, nawet gdy mają wolne od wykonywania swojego zawodu. A najlepszym tego dowodem jest tutaj jeden z dzielnicowych, który zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, będąc na urlopie. Policjant wpadł na przestępcę przypadkiem i bardzo szybko rozpoznał, że jest poszukiwany listem gończym. Podejrzany został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego.

Kilka dni temu sierż. szt. Michał Humnicki, dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Sosnowcu, dokonał aresztowania 46-letniego mężczyzny, który poszukiwany był nakazem sądowym z powodu niestawienia się do odbycia wyroku w zakładzie karnym za swoje wcześniejsze postępowanie. Podejrzany miał na swoim koncie ponad 12 zaległych miesięcy pobytu w więziennej celi.

A tutaj piszemy o rozbójniku z nożem, który napadł na sklep.

Podejrzany tłumaczył się rzekomą opieką nad niepełnosprawną osobą

Tego dnia Michał Humnicki jechał swoim samochodem po jednej z sosnowieckich ulic, korzystając z życia na urlopie. W pewnym momencie spostrzegł, że chodnikiem porusza się mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi podejrzanego ściganego nakazem sądowym. Policjant postanowił zaparkować swój samochód i wylegitymować mężczyznę. Jednak, zanim wyszedł z wozu, 46-latek zdążył już zniknąć.

Funkcjonariusz postanowił rozejrzeć się po okolicy i chwilę potem spostrzegł, jak podejrzany kieruje się w stronę klatki schodowej jednego z pobliskich bloków. 46-latek został zatrzymany i doprowadzony na komisariat. Na miejscu tłumaczył się, że ominął odsiadkę w zakładzie karnym, ponieważ opiekuje się niepełnosprawną osobą. Policjanci szybko sprawdzili tę informację, która okazała się fałszywa.

Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi teraz ponad 12 miesięcy.

Możesz przeczytać podobnego newsa, klikając https://stalowainfo.pl/pijany-kierowca-zostal-zatrzymany-przez-policjanta-po-sluzbie/.